Ботев /Вр/ приключи сезона със загуба в протоколен мач

05.06.2023 20:25

Снимка: startphoto.bg

Септември победи Ботев /Вр/ с 3:1 в срещата от последния 30 кръг на Първа лига. Първата сериозна опасност се откри пред вратата на домакините. Още в петата минута Красимир Тодоров излезе очи в очи с Иван Василев, но атакуващият футболист на Ботев стреля право в тялото на стража. Малко по-късно Мартин Стоянов направи мощен пробив през центъра на терена, след което се опита да прехвърли Красимир Костов, но опитът му не бе добър и капитанът на гостите се справи, информира спортал.бг. В 13-ата минута отново вратарят на врачани показа класата си. Той успя да спаси мощен шут от много близка дистанция на Мартин Петков. В 23-ата минута Брамбила получи пас в наказателното поле от Кепов, но халфът се забави твърде много и от добра позиция не успя дори да затрудни Иван Василев. В 28-ата минута футболистите на Красимир Балъков стигнаха до първото попадение. Митко Митков проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле. Красимир Костов се опита да улови кълбото, но вместо това я прати в собствената си врата. В 35-ата минута Жан-Пиер Да Силва си освободи пространство и шутира от границата на наказателното поле. Иван Василев първоначално не успя да улови, но след това веднага поправи грешката си. Секунди преди края на първата част Марко Маджуга също пробва да изненада стража на столичани, но топката попадна право в ръцете му.  В 63-ата минута Септември стигна до втори гол. В негов автор се превърна Митко Митков, който си спечели пространство да стреля майсторски от границата на наказателното поле и с десния крак матира Красимир Костов. В 79-ата минута Петър Кепов вкара уникален гол с бомбен шут от далечна дистанция. В продължението Станоев от дузпа оформи крайното 3:1.

За Септември започват Василев, Пешов, Георгиев, Арсов, Николов, Станоев, Рамадан, Петков, Стоянов, Митков, Йосков

За Ботев /Вр/ стартират Костов, Цветанов, Кавдански, Фераресо, Кепов, Брамбила, Барбоса, Да Силва, Тодоров, Маринов, Мажуга